22:59 | GMT: 20:59 Witaj, jesteś niezalogowany/a  |   Zarejestruj  |  
eXtremalnyPL_baner_podstrony
Aktualności
09.07.19 09:15

Według badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, w naszym kraju jedną książkę w ciągu ostatniego roku przeczytało 37% osób. Więcej niż 7 książek czyta raptem 9% naszych rodaków. Jest to wynik zatrważający, zważywszy że reszta Europy czyta znacznie więcej. Dla przykładu 80% niemieckiego społeczeństwa czyta książki. Z czego to wynika? Czy staliśmy się analfabetami? M.in. ten temat poruszony został z prezesem zarządu spółki Legimi S.A. podczas nagrania w Comparic24.tv, ale o tym za chwilę.

Platforma Legimi

Czym zajmuje się firma Legimi? Jest ona platformą z abonamentowym dostępem do tysięcy ebooków oraz audiobooków. Rozwój technologiczny wspiera tę branżę, pomimo że niektórzy w to powątpiewają. Zaledwie 3% naszego społeczeństwa korzysta z elektronicznych książek. Gdy ebooki pojawiły się na rynku polskim część osób twierdziło, że to się po prostu nie sprawdzi.

Jeśli spojrzymy na to z pewnego punktu widzenia, to ówczesna ocena trendów rozwoju książek w formie elektronicznej jest nawet zrozumiała. Kilkanaście lat temu nie mieliśmy takiej styczności z technologią na co dzień, jak obecnie. Czytanie w formie elektronicznej przed komputerem nie napawało optymizmem. Jednakże współcześnie możemy czytać z wykorzystaniem tabletów, czytników, czy najzwyklejszych smartphone’ów  Oznacza to, że ebook przetrwał okres próby i może być przyszłością rozwoju branży czytelniczej. Tym bardziej, że w Polsce jest ogrom miejsca na rozwój branży.

Wywiad w Comparic24tv

Mikołaj Małaczyński, Prezes Zarządu Legimi S.A. był gościem Krzysztofa Kamińskiego w Comparic24.tv. W czasie rozmowy opowiadał o rozwoju branży, jak również o możliwościach, które wiążą się z korzystaniem z platformy czytelniczej. Jeśli chcesz zapoznać się z całością wywiadu, odtwórz video: https://www.youtube.com/watch?v=2NtDrDRvUJc

Rozwój spółki Legimi S.A.

Legimi, które powstało ponad 6 lat temu, obecnie w swojej ofercie posiada aż 60 tysięcy tytułów ebooków oraz audiobooków. Legimi udostępnia w swoim asortymencie różne kategorie dzieł. Znajdziemy tam kryminały, powieści s-f, romanse, beletrystykę oraz różne typy poradników. Firma współpracuje z 300 różnymi wydawcami. Opatentowała innowacyjną technologię „Czytanie w chmurze”, a aplikacja mobilna została zainstalowana na urządzeniach mobilnych ponad 2 miliony razy, przez użytkowników systemów Android, czy iOS.  Sama spółka przejęła znaną w Niemczech stronę Readfy, która była jej odpowiednikiem na rynku, gdzie ponad dwa razy więcej osób czyta regularnie książki.

Ciekawym narzędziem, które udostępnia Legimi jest synchrobook. Polega on na tym, że np. kończąc czytać ebook w danym miejscu, możemy rozpocząć odsłuchiwanie go na konkretnej stronie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w momencie, gdy jesteśmy zmęczeni, bądź nie możemy czytać, bo np. prowadzimy samochód, czy uprawiamy sport.

Ile kosztuje Legimi?

Usługa abonamentowa od razu budzi szereg pytań. Jak wiele trzeba pieniędzy by móc korzystać z dostępu do kilkudziesięciu tysięcy pozycji. Jak to w usłudze abonamentowej bywa, musimy zdecydować się, czy chcemy korzystać z ograniczonego limitu, czy może nieograniczonej możliwości czytelniczej.

Usługa bez limitu jest dostępna od 32,99 zł. Jeśli chcemy wybrać ofertę z limitem stron, wówczas oferta rozpoczyna się od 6,99 zł. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na dostęp do Legimi z umową na 2 lata, możemy również otrzymać czytnik za symboliczną złotówkę.

Obligacje Legimi

Rozwój spółki tworzy także okazje inwestycyjne dla tych, którzy widzą potencjał w branży czytelniczej. Obecnie trwają zapisy na obligacje Legimi S.A., które potrwają do 9 lipca bieżącego roku. Spółka oferuje kupon kwartalny, obligacji oprocentowanej 9.5% rocznie. Data zapadalności obligacji to 2 lata. Przydział obligacji będzie miał miejsce 10 lipca. Cena pojedynczej obligacji to 1000 zł. Obligacje dostępne będą na giełdzie Catalyst, dzięki czemu obligatariusze będą mogli handlować tymi instrumentami. Szczegółowe informacje o emisji znajdziesz tutaj.

Celem emisji jest finansowanie oraz refinansowanie kapitału obrotowego. Dodatkowo dzięki emisji obligacji firma będzie mogła rozwijać platformę Legimi 3.0 na rynku polskim oraz za zachodnią granicą.

Czytaj, ucz się, rozwijaj

Bez względu na to, czy oferta emisji obligacji nas przekonała czy też nie, jak również bez względu na to, czy wolimy książki tradycyjne, czy ebooki, warto poświęcić więcej czasu na czytanie.

Dzięki temu rozwija się nasza wyobraźnia, stajemy się bardziej kreatywni oraz poznajemy spojrzenia innych ludzi na świat. Pamiętajmy zatem, że warto czytać, ponieważ dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi.

Czwartek, 17 października 2019
02:30 Australia Sytuacja na rynku pracy wrzesień
08:00 Szwajcaria Bilans handlu zagranicznego wrzesień
09:30 Szwecja Stopa bezrobocia wrzesień
10:00 Włochy Bilans handlu zagranicznego sierpień
10:00 Polska Przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie wrzesień
10:30 Wlk. Brytania Wyniki sprzedaży detalicznej wrzesień
14:00 Polska Protokół z posiedzenia RPP październik
14:30 USA Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych tydzień
14:30 USA Pozwolenia na budowę domów wrzesień
14:30 Kanada Produkcja sprzedana sierpień