08:11 | GMT: 06:11 Witaj, jesteś niezalogowany/a  |   Zarejestruj  |  
Depesze ISB
05.05.15 15:34

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Centrum Market Zielona Góra, spółka zależna JR Invest, zawarła przedwstępną umowę sprzedaży Galerii Handlowej Ramzes w Zielonej Górze za 11,5 mln zł netto, podała spółka.

"Strony ustaliły, że zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi najpóźniej do dnia 30 czerwca 2015 r., natomiast do dnia 15 czerwca 2015 r. kupujący zobowiązał się wpłacić sprzedającemu kwotę w wysokości 2.300 tys. zł będącą zaliczką. Sprzedaż Galerii Handlowej Ramzes wpisuje się w założenia strategii rozwoju Grupy Kapitałowej JR Invest S.A., która zakłada nabywanie nieruchomości komercyjnych zlokalizowanych w bardzo dobrych miejscach, a następnie ich dalszą odsprzedaż z zyskiem. Planowana transakcja wpłynie w istotny sposób na wyniki finansowe spółki oraz jej sytuację majątkową w kolejnych kwartałach." - czytamy w komunikacie.

Galeria była jednym z pierwszych nowoczesnych obiektów handlowo-usługowych w Zielonej Górze oraz w całym regionie. Łączna powierzchnia handlowa tego obiektu wynosi ponad 6,8 tys. m2, podano również.

"Środki pozyskane ze sprzedaży Galerii Handlowej Ramzes zostaną przeznaczone na rozwój nowego segmentu biznesowego JR Invest S.A., jakim są odnawialne źródła energii" - czytamy dalej.

W skład Grupy Kapitałowej JR Invest S.A. wchodzą podmioty działające na rynku nieruchomości komercyjnych. Ich głównym przedmiotem działalności jest nabywanie nieruchomości w atrakcyjnych cenach, a następnie modernizacja oraz zmiana struktury najemców, co pozwala na wzrost generowanych przychodów i uzyskiwanie wyższej kwoty ze sprzedaży tak zrestrukturyzowanych budynków. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r.

(ISBnews)

,