00:51 | GMT: 22:51 Witaj, jesteś niezalogowany/a  |   Zarejestruj  |  
eXtremalnyPL_baner_podstrony
Depesze ISB
02.02.15 23:03

Warszawa, 02.02.2015 (ISBnews) - Esperotia Energy Investments nabyła 100% udziałów w spółce BP 23 Sp. z o.o., która realizuje budowę biogazowni rolniczej o mocy 1 MWel w Legnicy, z możliwością rozbudowy do 2 MWel, podała spółka. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane na początek lutego br.

"Od wielu miesięcy planowaliśmy przejęcie tego projektu. Jest to jedna z lepiej przygotowanych, pod względem projektowym oraz zastosowanych rozwiązań technicznych, inwestycji. Zorganizowanie finansowania dłużnego oraz ożywione ostatnio prace nad nową ustawą o OZE przesądziły o zakupie Spółki BP 23 Sp. z o.o. Najbliższe miesiące będą związane z nakładami inwestycyjnymi, jednak w przeciągu nadchodzących 3 lat inwestycja zacznie przynosić dodatni cash flow." - powiedziała prezes Agnieszka Król, cytowana w komunikacie.

Nabyta spółka BP 23 Sp. z o.o. zamierza zbudować biogazownię rolniczą w Legnicy, która będzie posiadała zainstalowaną moc energetyczną wynoszącą 1 MW el, z możliwością rozbudowy do 2 MW el. Projekt ten ma przyznaną dotację z Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej w wysokości 4.758.000,00 zł. Spółka zawarła również umowę z generalnym wykonawcą na budowę tej biogazowni, znajdującej się obecnie w fazie przygotowawczej i posiadającej wszystkie niezbędne pozwolenia oraz mającej zapewnione finansowanie, podano również.

Esperotia Energy Investments S.A. tworzy Grupę Kapitałową, w skład której wchodzą spółki celowe przeznaczone do realizacji projektów biogazowni rolniczych zarówno w Polsce, jak i w Bułgarii.

(ISBnews)

,